filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Cezary
1985
http://www.cesarducinema.com/
Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej
Cezar
Najlepszy film
wygrane
Skorumpowani
(1984)
Claude Zidi
Inspektor René Boisrond nie stroni od łapówek i hazardu. Jego nowym partnerem zostaje uczciwy idealista François Lesbuche.
nominacje
Carmen
(1984)
Francesco Rosi
Miłość aż po śmierć
(1984)
Alain Resnais
Niedziela na wsi
(1984)
Bertrand Tavernier
Noce pełni księżyca
(1984)
Eric Rohmer
Najlepszy aktor
wygrane
[Alain Delon]
Alain Delon
jako Robert Avranche w filmie
Nasza historia
(1984)
nominacje
Gérard Depardieu
Fort Saganne
(1984)
Louis Ducreux
Niedziela na wsi
(1984)
Michel Piccoli
Przekątna gońca
(1984)
Philippe Noiret
Skorumpowani
(1984)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Sabine Azéma]
Sabine Azéma
jako Irene w filmie
Niedziela na wsi
(1984)
nominacje
Julia Migenes
Carmen
(1984)
Valérie Kaprisky
Kobieta publiczna
(1984)
Jane Birkin
La pirate
(1984)
Pascale Ogier
Noce pełni księżyca
(1984)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Richard Bohringer]
Richard Bohringer
jako Lorca w filmie
Rachunek
(1984)
nominacje
Lambert Wilson
Kobieta publiczna
(1984)
Michel Aumont
Niedziela na wsi
(1984)
Fabrice Luchini
Noce pełni księżyca
(1984)
Bernard-Pierre Donnadieu
Ulica barbarzyńców
(1984)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Caroline Cellier]
Caroline Cellier
jako Claude w filmie
Rok meduzy
(1984)
nominacje
Élisabeth Bourgine
La 7ème cible
(1984)
Maruschka Detmers
La pirate
(1984)
Carole Bouquet
Prawy brzeg, lewy brzeg Sekwany
(1984)
Victoria Abril
Rachunek
(1984)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Claude Zidi]
Claude Zidi
Skorumpowani
(1984)
nominacje
Francesco Rosi
Carmen
(1984)
Alain Resnais
Miłość aż po śmierć
(1984)
Bertrand Tavernier
Niedziela na wsi
(1984)
Eric Rohmer
Noce pełni księżyca
(1984)
Najbardziej obiecująca aktorka
wygrane
[Laure Marsac]
Laure Marsac
jako Dziecko w filmie
La pirate
(1984)
nominacje
Sophie Duez
Marche a l'ombre
(1984)
Fanny Bastien
Pinot simple flic
(1984)
Emmanuelle Béart
Zakazana miłość
(1984)
Najbardziej obiecujący aktor
wygrane
[Pierre-Loup Rajot]
Pierre-Loup Rajot
jako Antoine Boccara w filmie
Souvenirs souvenirs
(1984)
nominacje
Xavier Deluc
Oszustwo
(1984)
Benoît Régent
Przekątna gońca
(1984)
Hippolyte Girardot
Szczególna przyjemność
(1984)
Najlepsza muzyka filmowa
wygrane
Les Cavaliers de l'orage
(1984)
Michel Portal
nominacje
Miłość aż po śmierć
(1984)
Hans Werner Henze
Słowa i muzyka
(1984)
Michel Legrand
Ulica barbarzyńców
(1984)
Bernard Lavilliers
Najlepsza scenografia
wygrane
Miłość Swanna
(1984)
Jacques Saulnier
Charles Swann zaczyna darzyć uczuciem piękną kurtyzanę, przez co może utracić pozycję w kręgu paryskiej socjety.
nominacje
Carmen
(1984)
Enrico Job
Les Cavaliers de l'orage
(1984)
Jean-Jacques Caziot
Nasza historia
(1984)
Bernard Evein
Najlepsze kostiumy
wygrane
Miłość Swanna
(1984)
Yvonne Sassinot de Nesle
Charles Swann zaczyna darzyć uczuciem piękną kurtyzanę, przez co może utracić pozycję w kręgu paryskiej socjety.
nominacje
Carmen
(1984)
Enrico Job
Fort Saganne
(1984)
Rosine Delamare
,
Corinne Jorry
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Niedziela na wsi
(1984)
Bruno de Keyzer
nominacje
Carmen
(1984)
Pasqualino De Santis
Fort Saganne
(1984)
Bruno Nuytten
Miłość aż po śmierć
(1984)
Sacha Vierny
Najlepszy animowany film krótkometrażowy
wygrane
La Boule
(1984)
Alain Ughetto
nominacje
L'invité
(1984)
Guy Jacques
Râ
(1984)
Pierre Jamin
,
Thierry Barthes
Najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy
wygrane
La nuit du hibou
(1984)
François Dupeyron
nominacje
Hommage à Dürer
(1984)
Gérard Samson
L'Écuelle et l'assiette
(1984)
Raoul Rossi
Najlepszy dźwięk
wygrane
Carmen
(1984)
Dominique Hennequin
,
Guy Level
,
Harald Maury
nominacje
Fort Saganne
(1984)
Jean-Paul Loublier
,
Pierre Gamet
,
Claude Villand
Miłość aż po śmierć
(1984)
Pierre Gamet
,
Jacques Maumont
Souvenirs souvenirs
(1984)
Guillaume Sciama
,
Bernard Leroux
,
Claude Villand
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Première classe
(1984)
Mehdi El Glaoui
nominacje
Homicide by Night
(1984)
Gérard Krawczyk
La combine de la girafe
(1984)
Thomas Gilou
Oiseau de sang
(1984)
Frédéric Ripert
Premiers mètres
(1984)
Pierre-Oscar Lévy
Najlepszy film debiutancki
wygrane
Przekątna gońca
(1984)
Richard Dembo
Zimna wojna. Sowiecki arcymistrz i jego były uczeń, żyjący na wygnaniu dysydent, mierzą się w szachowym pojedynku.
nominacje
Boy Meets Girl
(1984)
Leos Carax
Marche a l'ombre
(1984)
Michel Blanc
Souvenirs souvenirs
(1984)
Ariel Zeïtoun
Najlepszy film francuskojęzyczny
wygrane
Wend Kuuni
(1982)
Gaston Kaboré
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Amadeusz
(1984)
Miloš Forman
Dwudziestosześcioletni Mozart przybywa do Wiednia, by prezentować swoją twórczość. Jego obecność drażni nadwornego kompozytora Józefa II - Antonio Salieriego, co jest powodem rywalizacji między artystami.
nominacje
Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp
(1984)
Hugh Hudson
Kochankowie Marii
(1984)
Andriej Konczałowski
Paryż, Teksas
(1984)
Wim Wenders
Najlepszy montaż
wygrane
Skorumpowani
(1984)
Nicole Saunier
Inspektor René Boisrond nie stroni od łapówek i hazardu. Jego nowym partnerem zostaje uczciwy idealista François Lesbuche.
nominacje
Nasza historia
(1984)
Claudine Merlin
Niedziela na wsi
(1984)
Armand Psenny
Souvenirs souvenirs
(1984)
Geneviève Winding
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Niedziela na wsi
(1984)
Bertrand Tavernier
,
Colo Tavernier
nominacje
Kobieta publiczna
(1984)
Andrzej Żuławski
,
Dominique Garnier
Szczególna przyjemność
(1984)
Françoise Giroud
,
Francis Girod
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Nasza historia
(1984)
Bertrand Blier
nominacje
Noce pełni księżyca
(1984)
Eric Rohmer
Skorumpowani
(1984)
Claude Zidi
Wyróżnieni w roku 1985
Niedziela na wsi
(
3/8
)
Skorumpowani
(
3/5
)
Nasza historia
(
2/4
)
Miłość Swanna
(
2/2
)
Carmen
(
1/7
)
Souvenirs souvenirs
(
1/4
)
Przekątna gońca
(
1/3
)
La pirate
(
1/3
)
Rachunek
(
1/2
)
Les Cavaliers de l'orage
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.