PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120200}

Melinda i Melinda

Melinda and Melinda
6,5 11 578
ocen
6,5 10 1 11578
5,3 14
ocen krytyków
Melinda i Melinda
powrót do forum filmu Melinda i Melinda

i nawet film "Melinda i Melinda" obejrzałem dwukrotnie, by sprawdzić, czy
rzeczywiście to jeden ze słabszych dzieł mistrza.
Odpowiedź niestety jest pozytywna.
Film mnie nie przekonał, mimo plejady aktorskich gwiazd i nowych zarodków
filmowych na czele z Radha Mitchell ("Silent Hill), Will Ferrel, Cloe
Sevigny ("Nie czas na łzy") itd.
Aktorów z tego filmu można by wymieniać jeszcze kilku, ale ważniejszą
rzeczą jest określenie wartości filmu Allena.
Wydaje się, że film jest wymazany z emocji i nie ma w nim tyle poczucia
humoru, co w innych filmach nowojorskiego reżysera.
Tak jakby Allen stracił w tamtym okresie swój mistrzowską broń, chilli
ostry jak brzytwa język oraz ironiczne poczucie humoru, tak jakby zabrakło
pasji.
Film z powyższych względów uważam za bardzo słaby i dlatego, że jestem
wielbicielem Allena oceniam go poniżej oczekiwań na "4".

dajmian

Bez wątpienia jeden z gorszych filmów Allena.

ocenił(a) film na 5
dajmian

Podbijam. Szkoda że Allen zawiódł nawet swoich fanów. Zdecydowanie poniżej oczekiwań.

ocenił(a) film na 5
dajmian

Uwielbiam twórczość Allena i zawsze staram sie patrzeć na jego filmy przychylnym okiem, ale tym razem mi się nie udało. Film średni i bardzo mi się dłużył. Nie sądzę, żebym kiedyś miała jeszcze do niego wrócić... choć sam pomysł na ujęcie tematu mi sie podobał

użytkownik usunięty
dajmian

A mnie film podobał się połowicznie - o ile kupiłem historię Sy'a (?), to Melinda przedstawiona przez Maxa była zbyt... wulgarna? Biło od niej jakimś banałem, komunałem o neurotycznej, skomplikowanej kobiecie "o destrukcyjnej skłonności do romansu". Nie było w niej nic interesującego, a wydaje mi się, że taką miała być w zamyśle: tajemniczą i nieprzewidywalną.
Ale nie o to przecież w filmie chodziło. Sy mówi: tragedia jest konfrontacją, a komedia ucieczką - śmiech maskuje nasz strach przed śmiercią. I wydaje się to sprawdzać, kiedy trzeci mężczyzna pyta: "Idziecie na pogrzeb Phila Dorfmana?" i wszystkich to z początku uderza, ale zaraz obracają to w żart, Max mówi, że nie lubi pogrzebów, bo nigdy nie wie, kiedy trzeba się śmiać, a Sy ironizuje na temat kremacji. Ale to w rzeczywistości potwierdza fakt, że nic nie jest "jakieś" z natury. Życie nie jest z natury tragiczne, a nasze dążenia, wysiłek, jaki w coś wkładamy, nie jest irracjonalny i bezcelowy - to my nadajemy wszystkiemu sens.
Daje 7.

ocenił(a) film na 8

Daje nawet 8. Film dopiero obejrzałam w tym roku ,choć jestem miłośniczką twórczości Allena . Wcześniej zrezygnowałam z uwagi na nagromadzenie złych ocen. Potrzebowałam nabrać dystansu . Doceniłam film po ostatnich produkcjach Allena , zwłaszcza tych, w których akcja osadzona jest w miastach europejskich, choć również je lubię . Melinda jest bardziej jednak w stylu jego wcześniejszych filmów ,które cenię bardziej .

ocenił(a) film na 8
ruda_42

A mnie się podobał i nie uważam, żeby był jednym z najgorszych. Przedstawiając rzecz statystycznie - oglądałem prawie 30 filmów Allena i co najmniej 10 było gorszych :-)

ocenił(a) film na 4
dajmian

Mam to samo, po 2 seansie w odstępie ponad 3 lat stwierdzam, że film jest słaby. Jak na Allena to bardzo źle, nie wiem, czy to wina aktorów - chyba nie wyczuli, o co Allenowi chodzi. 4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones